http://richard_kliment.wbs.cz

.
.
Richard Kliment - Cielo Drive 10050
 
Rock Club Bunkr 13. 3. - 31. 3. 2009        
               
videoklip FOOO skupiny Spleen?
/scénář, režie - Richard Kliment, střih - Zdeněk Růžek, kamera - Jakub Fried/ 
 
    V roce 1969 přistála na Měsíci první kosmická loď s lidskou posádkou. V Praze tou dobou už rok strašily tanky. Evropská velkoměsta se vzpamatovávala z vlny studentských bouří. V Los Angeles se Charles Manson, hlava komunity nazývané "Rodina", rozhodl rozpoutat apokalypsu. Veden svým přesvědčením o blízkém konci civilizace, frustrovaný z neuspokojených uměleckých a společenských ambicí, vyprovokován policejními raziemi, poslal své stoupence do domu Cielo Drive 10050. Aby tam, jako exemplární příklad a výstrahu, zavraždili každého koho najdou. Nepřítel byl v jeho očích jasný - členové establishmentu, přezdívaní "prasata". "Prasata musí zemřít!" Tu noc zemřela herečka Sharon Tate a její ještě nenarozený syn Paul Richard Polanski, módní kadeřník Jay Sebring, drogový dealer Voyteck Frykowski, jeho manželka Abigail Folgerová a náhodný návštěvník domu Steven Parent. Následující noc byl v domě nazývaném Oak Terrace zavražděn majitel obchodního řetězce Gateway Market, Leno LaBianca a jeho žena Rosemary.
 
 
„Konec šedesátých let se dostavil náhle. 9. srpna 1969, v okamžiku, kdy se zpráva o vraždách na Cielo Drive začala šířit mezi lidmi jako lesní požár. Číše přetekla. Všeobecná paranoia došla svého naplnění."
Joan Didionová - novinářka píšící o Rodině
 
 „Jak bys chtěl proniknout k establishmentu? Zpíváním? To nejde. To jsem zkoušel. Zkoušel jsem je zachránit, ale neposlouchali.Teď je musíme zničit"
Charles Manson - odsouzený za vraždy  
 
„Přemýšlím, zda se tato rasa nemusí rozštěpit v nenávisti jednoho proti druhému, v rozbrojích, nepřestávajícím neštěstí a válčení... prostě jen proto, aby došlo k třídění, jímž musí projít každá rasa. Čekání je u konce!"
Robert A. Heinlein - Cizinec v cizí zemi
 
„Nadešel čas pro Helter Skelter. Jděte do toho domu. Žijou tam nějaký filmový hvězdy. A zrasujte každýho, koho tam najdete, co nejbrutálnějc to půjde. Musí to bejt nejstrašnější vražda.“
Charles Manson - odsouzený za vraždy
 
„Když je potřeba někoho zabít, žádné "špatně" v tu chvíli neexistuje. Uděláte to a jde se dál.A vezmete dítě a odnesete ho do pouště. A vezmete tolik dětí, kolik to jen jde, a zabijete každého, kdo se vám postaví do cesty.Takoví jsme."
Sandra Good - členka Rodiny
 
„Nikdo nepřežívá sám, nikdo nepracuje sám. Radost je odměna za aktivitu přežít. Cílem člověka je nekonečné přežití. Problém je tehdy správně vyřešen, jestliže je předzvěstí maxima dobra pro maximální počet dynanik. Dynamikou přežití se rozumí příkaz Přežij!"  
L. Ron Hubbard - Dianetika
 
„Zbavte se ega. Protože kdykoli se ego podílí na jakékoli naší činnosti, zmate nás to.Ztratit ego znamená zemřít. Já jsem vy a vy jste já.Cokoliv děláme pro sebe, děláme pro všechny.V životě neexistuje jiné dobro než to, že si uvědomíme lásku, kterou se tohle dobro řídí. Blížit se k okamžiku TEĎ.... My nemáme co schovávat. Nemáme se za co stydět. Kategorie jako špatný a dobrý neexistují.Strach je počátek růstu. Strach je cesta, která vede k lásce."
Charles Manson - odsouzený za vraždy
„Já jsem na stráži. Jde to zcela hladce, když už se Jill zbavila těch svých iluzí o tom, že je špatné zabít osoby, v nichž špatnost sídlí. Včera v noci mi pomáhala se sekernickou prací. Ti lidé byli posláni na konec fronty, aby to zkusili znovu. Neděláme víc než rozhodčí, který vyloučí za "nedovolenou hrubost". Jsem Bůh.".
Robert A. Heinlein - Cizinec v cizí zemi
 
„Najednou se celý Cielo Drive 10050 vydělil ze zbytku světa a přenesl do nějaké jiné skutečnosti. Byli jsme odděleni od celého světa. Snad poprvé v životě jsem si v hloubi duše uvědomovala, co je to zlo. To zlo jsem byla já."
Susan Atkinson - odsouzená za vraždy
 
„Už mě nebodej! Jsem už mrtvej! Jsem mrtvej!“
Leno LaBianca - jedna z obětí
 
„Hlava se mi úplně vyprázdnila. Uvědomovala jsem si jen své tělo a to, že se pohybuje směrem k domu.“
Linda Kasabian - odsouzená za vraždy
 
„Nezabíjejte mě, prosím! Nezabíjejte mě. Chci žít! Chci mít dítě!"
Sharon Tate - jedna z obětí
 
„A když Sharon zakřičela, něco to se mnou udělalo, projelo mi to celým tělem, tak jsem ji bodla znova, dokud nepřestala křičet. Bylo to jako proměňovat se v nic. Když vidíš stříkat ven krev. Olízla jsem si zakrvácené prsty. Tomu říkám trip. Je to lepší než orgasmus. "
Susan Atkinson - odsouzená za vraždy
 
„Je pitomost tvrdit, že je zvykem nebýt kanibal, když stovky milionů lidí kanibaly byly nebo i jsou. Marťané pojídají své mrtvé, místo aby je pohřbili, spálili nebo hodili napospas supům; ale tento obyčej má svá formální pravidla a je hluboce náboženského charakteru.".
Robert A. Heinlein - Cizinec v cizí zemi
 
„Vzdávám se. Vemte si mě!"
Abigail Folger - jedna z obětí
 
 „Místnost začala vybuchovat barvami a pohybem. Celý svět se přede mnou kroutil a točil a byl rudý jako krev, která cákala všude kolem. Něco říkali, ale ten zvuk postrádal jakýkoli smysl. Poskakoval jsem, dokonalost, jako z vesmíru, dělal jsem zvuky štěstí. Na žádnou z těch osob si nepamatuji. Jejich obličeje nebyly skutečné. Nevypadali jako lidi."
Charles Tex Watson - odsouzený za vraždy
 
„Mluvíte, jako byste přiletěl z nějaké jiné planety".
- výrok člena Komise pro posouzení podmínečného propuštění / r. 1990/
 
 
„Jsem ďábel a přišel jsem vykonat ďáblovo dílo.“
Charles Tex Watson - odsouzený za vraždy
 
„Jeho hlas jako by vycházel odněkud ze střev. Kopal Jaye do obličeje tak dlouho, dokud se znovu nepřestal hýbat. Přitom se smál. V tu chvíli mi bylo jasné, že Tex není lidská bytost. Byl to nějaký jiný tvor.“
Susan Atkinson - odsouzená za vraždy
„A slyšel jsem hlas ďábla: "Já jsem Zlo", řekl, alespoň tak dalece, nakolik Zlo může v tomto nejlepším ze světů existovat.
Já jsem totiž ten Zlý, o němž lidé říkají, že je příčinou všeho zla, a kterého si vymysleli jako výmluvu pro veškeré zlo, které páchají.
Nazývají mě Knížetem klamu,a knížetem lží vskutku jsem, protože jsem tím nejobludnějším produktem lidských lží."
- spisovatel P. D. Uspenskij - Karta XV - Ďábel /r. 1911/
 
„Nejsem z vás, od vás, ani nesouhlasím s vaším přístupem k věcem. Odmítám to, čemu vy říkáte spravedlnost. Lež, ve které žijete, se začíná řítit a já nejsem její součástí. Sám vím, co jsem udělal. Vaše soudní místnost je lidská hra."
 Charles Manson - prohlášení pro veřejnost
 
„Nikdo z nich se nezdál být rozrušen, nikdo nepospíchal... a přece vše, co dělali, mělo svůj účel. Jako by byl každý pohyb naplánován nějakým choreografem. Cosi mu to připomínalo. Před mnoha lety, kdy do vesmíru vyrazily první rakety, přihlížel startu jedné z nich. Čekají "do plnosti". Ale na co? Proč jsou tak šťastní? Chrám a vše, co zbudovali, leží v troskách... a přesto jsou veselí jak děcka v předvečer Vánoc."
Robert A. Heinlein - Cizinec v cizí zemi
 
 „Děvčata ve vazbě nejeví žádné známky pocitu provinění. Smějí se, zpívají, působí šťastným dojmem. Není to jenom maska. Opravdu nepociťují žádné provinění."
 Paul Fizgerald, zástupce odsouzené P.Krewinkelové
 
„Necítil jsem v té souvislosti vůbec nic, ani tehdy, ani teď. Nemá to na mě žádný vliv, přestože chápu, že to z pohledu jiných může být špatné".
 Psychiatrický posudek Charlese Tex Watsona
 
„Měla jsem povznesenou náladu. Byla jsem unavená ale sama se sebou smířená."
Susan Atkinson - odsouzená za vraždy
 
 „Nikdy jsem neměla pocit, že bych věděla, kým chci opravdu být, kým bych se chtěla stát."
 Patricia Krewinkel - odsouzená za vraždy
 
„Celý proces se nakonec stal především symbolem odvrácené tváře šedesátých let a hrozivé nejistoty, zda se mezi hippies, stále ještě se potloukajícími po ulicích, neskrývají další Mansonové, čekající na svou příležitost"
 Greg King, spisovatel / r. 2000/
 
„Nejnebezpečnější je to, co k takovému ničení vede. Ty zločiny... představují jen tu viditelnou část, a nejsou vlastně - i když jsou to mezilidsky ty nejhorší důsledky, tak nejsou, jak to jen, nejsou tím nejnebezpečnějším aspektem celé situace.“
 Bruce Davis - odsouzený za vraždy
 „Mansonovi stoupenci jsou prezentováni coby oběti svých vlastních činů. A že celá situace poškozuje nejvíce samu společnost právě tím, že oni sedí ve vězení, místo aby byli svobodní a vedli konstruktivní životy“
 Dr. Clara Livsey - psychiatrický posudek
 
„Násilí musíte ukazovat takové, jaké je. Pokud nejste realističtí, je to nemorální a škodlivé. Obscéní je, pokud násilí nechá diváka chladným."
Roman Polanski, režisér - manžel zavražděné Sharon Tate
 .
.
 
.
obrazy na výstavě v rock Clubu Bunkr
.
 
.
 
   
.
         
.  
        
.
.    
         
 
 
.
 
                             
.
.,

.
.
,
.realita Cielo Drive 10050
 
 
 
.    
.
 
 
    
.
 
        Sharon Tate ...
.
   Roman Polanski
.
 
 
 
 
  Cielo Drive - fotografie z místa činu
 
.

/foto: internet, texty: Greg King, knihy oblíbené Charlesem Mansonem/